איך לבחור את התספורת הנכונה עבורך?

כשאנחנו רוצים להתנסות עם תסרוקת חדשה, מרקם השיער, תכונותיו וצורת הפנים צריכים להיכלל כגורמים בהחלטה על סוג העיצוב והתסרוקת. ייתכן ואת רוצה את התספורת המגניבה של החברה הכי טובה או את השיער הגלי המהמם של אחותך, אבל מה הסגנון שייראה הכי טוב עליך? אם השיער שלך הוא גס או עדין, מתולתל או ישר, יש לך סגנון שמתאים במיוחד עבורך. תמשיכי לקרוא אם את רוצה לדעת איך למצוא אותו.

 1. בחרו את התספורת שתהייה הכי מחמיאה לצורת הפנים שלכם. באופן כללי, כלל אצבע טוב שיעזור לכם לדעת שאתם בכיוון הנכון הוא שהשיער צריך להיות מנוגד לצורת הפנים. לדוגמה, אם יש לך צורת פנים מרובעת, צריך לאזן את הזוויות החדות עם שכבות או גלים רכים.
  קבע את צורת הפנים שלך.
  ידיעת צורת הפנים שלך יכולה לעזור לך לקבל החלטת תספורת מושכלת ובטוחה. כדי להבין מהי צורת הפנים שלך, יש למשוך או לסרק את השיער לחלוטין מהפנים. עימדי מול מראה, כך שתוכלי לראות את הפנים שלך בצורה ישרה, ולא בזווית. השתמשי בשפתון, או בכל דבר אחר שנשטף בקלות, וציירי את קצוות הפנים שלך במראה.
  • פנים עגולות מתאפיינות בקווים מעוגלים בצורה חלקה וסנטר עגול. המצח והסנטר קצת רחבים, עם עצמות לחיים מעט רחבות יותר. נסו תסרוקות שנופלות בדיוק מתחת לסנטר, או תסרוקות רכות עם שכבות המותאמות עד לאורך הכתף. הימנעו מתסרוקת עם אורך אחיד ומדירוגים חדים.
  • פנים מרובעות מאופיינות בלסת רחבה, זוויתיות, עצמות לחיים רחבות ומצח רחב. נסו תלתלים, או חיתוך ארוך ומלוטש, עם שכבות המתחילות מקו הלסת ומטה. התרחקו מפוני הגזור באופן חד ומתסרוקות באורך אשר מדגישות את הלסת הזוויתית במקום "להקטין" אותה.
  • פנים סגלגלות, או אובליות, דומות באופן יחסי לפרצופים עגולים, אבל מוארכות יותר. הסנטר והמצח צריכים להיות בערך באותו הרוחב, עם עצמות לחיים רחבות יותר במקצת וקווים חלקים היורדים לכיוון הסנטר. צורת הפנים זו, בדרך כלל, יכולה לחיות בשלום עם כל סוג של תספורת. מצאו את התכונה הטובה ביותר שלכם והבליטו אותה בעזרת התספורת. מבנה עצמות גדול? הסתפרו בצורה זוויתית אשר משלימה את הסנטר. עיניים מדהימות? פוני ישר או צדי ימשוך את תשומת הלב אליהן.
  • פנים בצורת לב מוגדרות בעיקר על ידי כך שהן מחודדות, עם סנטר צר ומצח רחב. עצמות הלחיים יכולות להיות בערך באותו רוחב כמו המצח או מעט רחבות יותר. בכדי להסיט את תשומת לב מהסנטר, השתמשו בפוני לצד. גם תספורות קצרות הן בחירה טובה. הימנעו משכבות ודירוג רב שיסיטו את תשומת הלב לסנטר.
  • פנים משולשות הן בדיוק ההפך מפנים בצורת לב - לסת רחבה, זוויתית וצרה עם מצח קטן. תספורות קצרות עם הרבה נפח הן אידיאליות עבור פנים משולשות. ניתן גם לבחור בתספורת ארוכה, כל עוד היא לא נוגעת בעצם הבריח או נמוך יותר.
  • פני יהלום כוללים עצמות לחיים רחבות, סנטר צר ומצח צר. נסו ליצור מצח רחב באמצעות פוני, ולאזן את זה עם שכבות שמתחילות בסנטר.
  • פנים ארוכות הן בעלות פרופורציה אחידה לכל האורך - מצח, עצמות לחיים וסנטר הן בעלי אותו רוחב, פחות או יותר. , פוני לצד או דירוג עד לאורך הסנטר הוא אידיאלי ליצירת אשליית רוחב. תלתלים ושיער גלי גם כן יכולים לעזור ליצור אשליית רוחב. שמרו על תספורת קצרה, מעולם לא ארוכה, כיוון שתספורת ארוכה נוטה ליצור אורך נוסף לפנים. כדאי לוותר על סגנונות ותספורות שהן ארוכות יותר מעצם הבריח.
 2. בחרו סגנון שעובד עם מרקם השיער שלכם. שיער מגיע במגוון מרקמים - החל משיער דק, רפוי ומשיי ודרך שיער מקורזל, גס וקופצני – אתם צריכים להתאים את סגנון התספורת בהתאם. למשל, תספורת קצרה ווקופצנית שעובדת נהדר עם שיער חלק (ישר) ודק, לא תיראה טוב על מישהו עם שיער עבה ומתולתל. הנה כמה הנחיות כלליות לבחירת תספורת בהתאם למרקם השיער.
  • אם יש לך שיער דק במרקם משיי, יש להימנע מתספורות בסגנון ארוך, שיכולות לגרום לך להיראות ילדותית. במקום זאת, היצמדי לתספורות היוצרות נפח ושכבות ונסו תספורת קצרה המסתיימת באזור הכתפיים ומעלה. אף פעם לא ליצור פוני חתוך בצורה ישרה, אלא פוני לצד.
  • אם יש לך שיער עבה, גס, גלי או מתולתל באופן טבעי, אל תחתכו אותו קצר מדי, אחרת תקבלו בסופו של דבר שיער "עץ חג המולד", שזה שיער מלא וסבוך בתחתית וצר למעלה ועד הראש. שיער שנוטה לתלתלים צריך בדרך כלל קצת אורך בכדי ליצור כובד. אם השיער שלך מקורזל, מומלץ לעשות תספורת שמתחילה בסנטר או מתחת לו, וצרו אורך עם השיער.
  • אם התברכת והשיער שלך הוא בעובי בינוני עם מרקם "נורמלי", יש באפשרותך לבחור תספורת בכל סגנון בו תבחרי - קצר או ארוך.
 3. שחקו עם נקודות החוזק שלכם. תספורת טובה צריכה להפנות את תשומת לב לדברים שאתה אוהב אצלך. בסופו של דבר, תספורת צריכה לגרום לך להרגיש בטוח בעצמך ואטרקטיבי, ולכן יש להשתמש בתספורת לתועלת האישית שלך.
  • למשל, אם אתה אוהב את אורכו של הצוואר שלך, כדאי לנסות תספורת קצרה או תסרוקת גבוהה מאוד.
  • כדי להסב את תשומת הלב לעיניים שלך, מומלץ לעשות פוני המרפרף על המצח.
 4. "העלמת הפגמים". התספורת הנכונה יכולה לעזור לך להסתיר או להמעיט בתכונות שאתה לא אוהב אצלך.
  • אם יש לך אוזניים רחבות, כדאי להימנע מתספורת קצרה מדי, כמו גם מקוקו וקוקיות. (או, עבור גברים, להאריך את הצדדים קצת יותר בכדי ליצור את האשליה של רוחב מדומה סביב האוזניים).
  • אם יש לך מצח רחב ועמוק, אתם יכולים לכסות אותו עם פוני.
  • אם אתה לא אוהב את אורכו של הצוואר שלך, ניתן להסתיר אותו עם שכבות ארוכות.
 5. תחשבו על תחזוקה. חשבו כמה זמן אתם מוכנים להשקיע בתספורת שלכם בכל יום.
  • אם אתם לא אוהבים לבזבז יותר מ- 5 דקות, אז אתה לא יכול להיות מאושר עם כמה שכבות שיש יישרו או מסולסל בכל יום.
  • זכרו כי תספורת קצרה צריך לתחזק יותר. יש לבקר במספרה ולחדש את התספורת כל 3 עד 4 שבועות בכדי לשמור על האורך והקווים של התספורת.
  • שיער ארוך יותר, לעומת זאת, מצריך ביקור במספרה אחת ל- 6 עד 8 שבועות, אבל מצריך תשומת לב מיוחדת בכדי להימנע מקצוות מפוצלים ונזקי חום.
 6. להוסיף קצת צבע לחיים (אופציונאלי). צביעת השיער מצריכה תחזוקה גבוהה, אבל זה בהחלט יכול לעזור עם צבע העור ושיפור המראה שלך. בחירת הגוון והטון הנכון יכולה להיות מסובכת, ולכן כדאי להתייעץ עם מעצב השיער שלך לגבי איזה צבע ייראה הכי טוב עליך.
 7. הסתכלו על הכל ביחד. כעת, לאחר שהערכתם את צורת הפנים, מרקם שיער, תווי פנים ותחזוקה, אתם יכולים לבחור את התסרוקת שתעבוד הכי טוב בשבילך בכל הפרמטרים.
  • מצא את פשרה. למשל, אם מצאת תספורת נהדרת שאת ממש אוהבת ושאת חושבת שתיראה מעולה על מבנה הפנים המרובע שלך, אבל את מודאגת מתספורת ארוכה עם שיערך הדק, שאלי את מעצב השיער שלך אם יש דרך להוסיף קצת נפח לתספורת. מעצב השיער שלך ישמח לעבוד איתך ולעצב את התספורת הנכונה עבורך.